Díjat nyertünk a „Legyen más a szenvedélyed” alkotói pályázaton!

• 2015-03-30 00:00:00 rendszergazda

A Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet és a Nemzeti Drogmegelőzési Iroda a TÁMOP 5.2.9 – „Legyen más a szenvedélyed!” európai uniós finanszírozású kiemelt projekt keretében hirdette meg azt az országos alkotói pályázatot fiatalok számára, melyre plakátokkal és képregényekkel lehetett pályázni.
    A megadott cím alapján olyan pályaműveket vártak a szervezők, amelyek a szabadidő hasznos eltöltésére buzdítanak a káros szenvedélyek kipróbálása helyett és felhívják a figyelmet a drog, az alkoholfogyasztás vagy a cigarettázás sokszor tragikus kimenetelű veszélyeire, illetve a játékszenvedély, az internetfüggőség személyiséget átformáló hatásaira.
    Iskolánkból VIRÁG REBEKA 12.B és NAGY NIKOLETT 13.C osztályos tanulóink készítettek alkotásokat e témában.
    VIRÁG REBEKA plakátja a középiskolások egyéni kategóriájában III. helyezést ért el! A díjátadó és a beérkezett alkotásokból álló kiállítás megnyitója 2015. március 13-án pénteken volt az NCSSZI budapesti épületében.
    Fogarasy Gabriella projektmenedzser és Preszl Éva pályázatot koordináló szakértő is méltatta a beérkezett alkotásokat.
    Elmondásuk szerint a zsűri nagyon nehéz helyzetben volt, mert sok kiváló alkotás született, a korosztály sokszor megdöbbentő lényeglátással ábrázolta az őket érintő problémakört! Legfőképpen a megoldásközpontú munkákat jutalmazták. Az értékelésnél szerepet játszottak a rajzi (technika és képi világ, újszerű technikák alkalmazása, eredetiség, hatás-gyakorlás) és a szakmai szempontok is. (Pl. minél szélesebb társadalmi réteg számára érthető információval bír- e az alkotás.)
    A diákok nagyon jól látják és láttatják azt, hogy a káros szenvedélyektől függő emberek nem élik át a saját életüket, nincsenek jelen a saját életükben.
    A remek alkotások között természetesen mindkét diákunk munkája kiállításra került. A díjak átadása és a pályaművek értékelése mellett Saadi Imene középiskolás diáklány hangulatos ének előadásában és egy kis állófogadásban is részesültünk.
    A tantestület nevében is gratulálok diákjainknak!

Hufnágel Erika
    tanárnő

dij emleklap (pdf - 39.1kB)
    dij oklevel (pdf - 44.1kB)