Üzleti Szimulációs Verseny

• 2017-02-14 16:02:00 rendszergazda

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara minden tanévben rendez versenyeket érdeklődő diákok számára. Az iskolánkban mindegyik verseny nagyon népszerű, rendszeresen 30-40 diák utazik el Veszprémbe, ahol sok szép eredményt értek el. Az Üzleti Szimulációs Verseny különösen népszerű, ahol egy képzeletbeli vállalatot kell vezetni az általában 4-5 fős csapatoknak a virtuális térben. A megjelenő 18-20 megyei, régiós csapatból iskolánk rendszeresen 6- 8 csapattal képviselteti magát. Ebben a tanévben első alkalommal került megrendezésre az Üzleti Szimulációs Verseny kizárólag iskolánk diákjai számára Várpalotán, 28 lelkes tanulóval, akik 10 csapatba szerveződtek. Voltak 4-5 fős csapatok, de volt 1-2 fős „menedzsment” is. A hagyományos iskolai követelményektől eltérő körülmények nagy kihívást jelentettek tanulóinknak: 6-7 órás verseny, számítógépen futó program vezérlése, sok paraméter egyidejű figyelése és a folyamatosan változó körülményekhez való alkalmazkodás. Nagy öröm volt számomra látni a verseny végén a sok fáradt, kimerült, de nagyon lelkes és elégedett arcot.
    Kiemelkedő munkájáért elismerésben részesültek: Vázsonyi Dániel, Rémai Martin, Izsó Virág - Papp Regina - Horváth Márk - Szendi-Horváth József, Pencz Dóra – Kutasi Nikolett – Lozsi Anna – Szalai Fani, Keresztény Ákos – Sebestyén Áron, Acsai Ramóna - Antalka Gergely – Farkas Noémi – Katona Nikolasz (a kötőjelek a csapattagokat választják el).
    Dicséretet érdemelnek: Hubert Laura – Szendi Bianka – Tóth Julianna, Katona Bálint – Papp Ákos, Tánczos Dorottya- Pikó Martin – Kárpáti Tamás, Szikora Martin – Pálffy Dániel – Kovács Kristóf – Esső Péter.
    Hálás köszönet Kovács Zoltán dékán úrnak, fiának, Kovács Viktor programozónak és Iván Katalin marketing referensnek a verseny megszervezéséért, zökkenőmentes lebonyolításáért és az értékes ajándékokért.
    A versenyről cikk olvasható a Pannon egyetem honlapján